Lidé jako zboží

Čtvrtek v 17:46 |  Blog
Chodíme nakupovat do obchodních středisek, supermarketů, velkoobchodů a dalších krámů. Děláme věci, které dělat nechceme, které nás nebaví spíše nás ničí.

Po výpovědi v práci jsem se ocitla na pracáku. Přišly dlouhé dny na hledání nové práce, rozesílání životopisů, chození na schůzky ale také jsem měla spousta času sama na sebe. Při tom všem, co musí člověk absolvovat k tomu aby dostal práci jsem si uvědomila, že to s námi není o moc jiné než s věcmi v obchodem nebo e-shopech. Člověk, který má práci a vyšší postavení, hledá člověka. Čte životopisy (recenze), vybírá vhodné kandidáty (nejlepší zboží), když vybere některé "kousky", které by mohli být vhodné pro danou pozici, pozve si je k osobnímu pohovoru, aby zúžil okruh "vyvolených" (je to něco jako když vybíráte mobil na internetu a několik vhodných mobilních telefonů si musíte jít osobně vyzkoušet nebo prohlédnout do obchodu.) Věci se neliší od lidí a lidé od věcí.

Chodíme na pohovory, abychom poté zjistili, že místo je obsazené některým z příbuzných. Jsme moc mladí a nemáme praxi nebo moc staří a přeučení. Vedoucí firem nedají mladému člověku ani šanci se zaučit a ukázat své dovednosti. Jakoby tvůj věk byla odpověď na všechny otázky. Ať už to může být nejlepší a nejchytřejší člověk na světě, tak je pro firmu mladý a nemá dostatek praxe.

Některé firmy Vám ani nedokáží odpovědět na Váš průvodní dopis a vy čekáte s nadějí, že Vás pozvou k pohovoru. "Určitě se Vám ozveme" - jedna z oblíbených vět, většinou se Vám ale již neozvou a vy opět jen čekáte a doufáte.

Jednoho dne to ale vyjde a vy budete konečně moct dělat to, co Vás baví a to co jste vždy chtěli dělat a řeknete si, že Vaše snaha nebyla marná, protože kdybyste neabsolvovali těch několik set "zbytečných" pohovorů, tak byste nebyly tam, kde jste teď.

"Všechno zlé je pro něco dobré!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama