Co člověk, to originál

18. října 2018 v 21:11 |  Blog
Jak se říká "sto lidí, sto chutí". Každý člověk je originál, každý je v něčem úplně jiný a neexistuje člověk, který by byl úplně stejný jako my. Jak by to také vypadalo, kdyby na světě chodili lidé se stejnými názory, se stejnými vlastnostmi… Náš život by byl nejspíše tak nudný, že bychom se nakonec vyzabíjeli. Jelikož by nikoho nezajímalo, kdybych zde vypsala 50 svým vlastností, vezmu to obecně se špetkou mně.

Projev vlastních názorů, postavení se jedince k určité situaci, každý by se zachoval v něčem jinak, než ostatní a to z nás dělá osobnost. Pokud bychom byli všichni stejní, přeci jen by to byla nuda. I když si to člověk někdy neuvědomuje, i to, že máme nepřítele, nebo někoho, koho nemáme v oblibě, nám umožňuje svým způsobem žít. Byl by na světě klid, kdyby se lidé nehádali a všichni měli stejné názory, ale co by to potom bylo za život?

Existují lidé, kteří se neradi hádají a také existují lidé, kteří hádky schválně vyvolávají. Já osobně se řadím spíše do druhé skupiny, i když záleží na tom, v jakém postavení se zrovna nacházím. Jsem znamením beran a má to co do sebe. Řekla bych, že hlavní vlastností tohoto znamení je tvrdohlavost. Ano jsem tvrdohlavá! Tvrdohlavá jako skála z nejtvrdšího kamene. Vždy si stojím za svým názorem, bohužel někdy vyslovuji názor nahlas, špatným lidem nebo na špatném místě a to se né vždy vyplácí. Když si něco usmyslím, nikdo mi to nemůže překazit. To je také důvod, proč někdy mezi mnou a mými blízkými dochází ke sporu a kdyby k němu nedošlo, snad by mě ten život ani nebavil.

Občas mám náladu spor dokonce vyvolat, aby se něco dělo a okořenila jsem život sobě i lidem okolo. Samozřejmě je to taková ta hádka-nehádka a stejně o ničem. Každý si občas z někoho rád vystřelí, a pokud né každý, tak já určitě ano. Nemám v tom žádný zlý úmysl, jen čekám na reakci, jak se ostatní v určitých situacích zachovají. Řeknete příteli: "Miluju někoho jiného" nebo "Jsem těhotná" a už se rozvíjí diskuze, sice na téma, které není pravdivé, ale řekla bych, že se tím lidé i svým způsobem blíže poznávají. Na větu "Miluji někoho jiného" následuje diskuze, která se většinou zvrhne v hádku (je to vlastně hádka o ničem, protože je to vše jen smyšlené a nemáme za cíl, něčeho docílit).
Přestože si člověk myslí, že by "padesát odstínů" tedy padesát vlastností ani nemohl mít, kdyby se na toto téma soustředil a pořádně zapřemýšlel, určitě by přišel ještě na víc než padesát. Co se týká žen, řekla bych, že ty můžou mít dokonce 1 000 000 x více vlastností (nu což, jsme prostě složitější bytosti).

Padesát odstínů mně, by se dalo brát, jakou má daná osoba náladu, a jak ho ovlivňuje. Je jasné, že když člověk vstane levou nohou, (např. hned ráno si oblékne kalhoty na ruby, nestíhá autobus, v práci vylije kafe, polije při tom důležité dokumenty a ještě rozbije hrneček, to je opravdu den s velkým D) bude lepši tohoto člověka radši nedráždit a nejlépe se mu vyhýbat obloukem. Pokud člověk vstane levou nohou, je úplně jiný, než kdyby se krásně vyspal. Pohybuje se na lajně mezi černou a bílou barvou a mezitím je samozřejmě šedivá a není těch odstínů jen padesát, ale třeba i milión. Záleží na okolnostech, jak moc šedivý zrovna jeho den bude.

Naše nálada a odstín šedivosti pak ovlivňuje i okolí. Jsme nevrlý, nepříjemní, protivní, což okolí nemusí být příjemné, a jelikož nám v takové chvíli je, tak jak nám je, můžeme i z obyčejné otázky vyvolat konflikt. Je to jako by byl celý svět postavený proti nám, všechno co kdo udělá je špatně! A co když zrovna žena má své dny? Tak to je opravdu lepší ji zavřít do ložnice, položit vedle ní pytel brambůrek nebo popcornu a horké kakao, nezbývá nic, než čekat. Někdy se ze špatné nálady člověk vyspí a někdy to může přetrvávat i delší dobu. Takovému člověku se můžeme snažit pomoci, ale ve většině případů bude naše snaha zbytečná, nejlepší bude ho nechat být, nechat ho vydýchat a doufat, že ho to přejde.
Snažte se zpříjemnit den sobě i ostatním, hned potom bude v místnosti lepší nálada, nebude tak napnutá. K takovému zlepšení dne někdy stačí jen obyčejný hrnek kávy nebo horkého čaje, dobrá může být i hezká SMS nebo vzkaz na stole, ten druhý uvidí, že jste si na něj vzpomněli a že vám na něm záleží.

Vzpomeňte si na mě třeba až půjdete v pondělí do práce nebo do školy (přeci jen pondělí bývá nejhorší) a vezměte své kamarádce nebo kolegyni svačinu nebo jí udělejte kafe, den bude hned hezčí a příjemnější a čas tak rychleji uteče.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 18. října 2018 v 23:00 | Reagovat

Pěkné čtení

2 stuprum stuprum | Web | 19. října 2018 v 2:21 | Reagovat

Zpříjemni svůj den tím, že pomyslíš na druhé!

3 Platan Platan | E-mail | Web | 20. října 2018 v 13:40 | Reagovat

Baran, ktorý sa rád háda. Ach jo, smrtiaca kombinácia :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama