Nejsem tím, kým mám být.

7. října 2018 v 15:00 |  Blog
Jen málokdo může říct, že je tím, kým doopravdy je. Za všechno může okolí, okolní situace a hlavně dnešní doba. Honíme se za penězi, a proto si nemůžeme dovolit dělat práci, která nás baví. Lidé kradou, i když by nechtěli proto, aby mohli uživit rodinu. Berou si půjčky, aby si mohli koupit drahé auto. Porušují zákony, jsou bezohlední a sobečtí, třeba kvůli tomu, aby zapadli do nějaké party.

Lidé se snaží zapadnout mezi ostatní, snaží se zapadnout do společnosti. Chovají se tak, aby se ostatním líbili, tak jak by chtěli, aby se chovali. Často tak zapomínají na sebe, jací jsou, kdo jsou. Pro zapadnutí do společnosti jsou lidé schopni udělat skoro cokoli, začínají kouřit, fetovat, děcka mají horší známky, rodiče jim kupují drahé telefony, aby se jim ostatní nevysmívali.

Kluk, který rád kreslí, o tom nikomu neřekne, aby se mu nikdo nevysmíval za to, jaký doopravdy je. Malování ale k člověku, kterého to baví, patří, je to součástí jeho osobnosti. Řekla bych: "buď tím, kým seš"

Bohužel ale... v dnešní době být tím, kým jsme, je velmi těžké. Díky sociálním sítím, na kterých je teď skoro každý, může právě proto, že jste, kdo jste, vzniknout šikana, posměch a to všechno jen jedné větě, kterou o vás někdo napíše. Bohužel dnešní doba je taková, že málokdo si může dovolit být sám sebou.

I přesto nezapomínejte, kdo doopravdy jste a co vás baví. Odpojte se z virtuální reality, staňte se na chvíli offline a začněte doopravdy žít. Jednou se totiž můžete podívat do zrcadla a zamyslet se, řeknete si: vždyť tohle vlastně vůbec nejsem já.
Čas je drahý a nejde vrátit zpátky, tak se nejdříve zamyslete nad tím, než něco uděláte.

Řekněte si: "jsem tohle vlastně já?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 7. října 2018 v 17:21 | Reagovat

Jsem. Ale tvoj článok bol peknou pripomienkou :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama