Úsměv prosím!

4. listopadu 2018 v 22:51 |  Blog
Úsměv nás nic nestojí a i přesto s ním někteří velmi šetří. Šetří s ním, jakoby se mohl rychle vyčerpat, jako bychom ho měli jen omezené množství. Úsměv ale někdy poví víc, než tisíce slov, tak proč bychom jím měli šetřit?

Nebyl by svět krásnější, kdyby jsme se na něj dívali s úsměvem, nebyli by lidé šťastnější, kdyby se na ně ostatní usmívali? Přeci jen, řekněme si upřímně, radši se budu koukat na člověka s úsměvem na tváři, než na člověka, který se bude tvářit jako kakabus. Nebo ne? Zaleží na tom, o jaký úsměv jde a v jaké situaci. Když potkáme někoho cizího na ulici a jen tak lehce zvedneme koutky a můžeme mu tím hned zlepšit den. Když jdeme do krámu a na prodavačku se usmějeme, než abychom se na ní mračili, určitě k nám bude také milejší a když se na mě usměje prodavačka nebo řidič autobusu, (nebo nějaký pěkný kluk), také mám hned lepší den.

Samozřejmě, když se nám někdo vysmívá, už to tak hezký není, nebo spíše vůbec. Přeci jen, každý jsme si tím prošel. Přiště až se budete chtít někomu vysmívat, vzpomeňte si na mě, u psychicky slabších jedinců totiž může jít i o život. Ale o takovém smíchu dnes mluvit nechci.

Proč radši společně neudělat svět krásnější?
Jdu po městě a čekám na přechodu, když mi auto zastaví, poděkuju řidiči a usměju se, řidič se na mě s údivem podívá a také se usměje (Proč s údivem? To je poděkování nebo úsměv tak vzácný?). Nakoupím v obchodě a nákup mi vyjde na 99 Kč, prodavačka mi podává korunu a já jí odpovím to je dobrý. Ona se usměje a hrozně moc děkuje. Řekněte si sami, chcete v kanceláři celý den sedět s nějakou nafouklou a protivnou ženskou a nebo s veselou a vtipnou holkou? Já mám tedy jasno a co vy? Ovšem že každému občas není do smíchu, ale proč ten den svojí náladou kazit ještě ostatním?

Všechno zlé je pro něco dobré a nic není nemožné!

Nic nemůže být špatné, záleží jen na vás, jak se na ten svět budete dívat a jak se k ostatním budete chovat. Když se na ně budete mračit, asi na ně neuděláte moc dobrý dojem.

Chovejte se k ostatním tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám!
Tvařte se na ostatní tak, jak byste chtěli, aby se oni tvářili na vás!

Zítra nás čeká opět pondělí (pro mě určitě nejhorší den v týdnu) ale povinně! Vykročme zítra všichni pravou nohou a hlavně s úsměvem na tváři! Nenechte se nikým a ničím zaskočit a nedovolte nikomu aby vám zkazil den! I když je pondělí, udělejme nám i ostatním den hezčí!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mythicwolf mythicwolf | 5. listopadu 2018 v 7:28 | Reagovat

Článek to není nijak špatný, je to vlastně pravda... Ale stejně se mi jen zdá, že vidíš, že je to téma týdne a hned se na to vrhneš. Já si to vždycky asi pět dní promýšlím... :-?

2 František František | Web | 11. listopadu 2018 v 20:41 | Reagovat

K úsměvu patří i dobrá nálada.A k tomu stačí myslet a konat tak, jako bychom ji měli a budeme ji mít :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama