Mikulášské tvoření

5. prosince 2018 v 17:06 |  Tvoření

Mikuláš už nám pomalu klepe na dveře, v obchodech se již od začátku září objevují různí andílci, čerti a dalších čokoládičky, které lákají dětské oči. Nezbývá nám tedy nic jiného, než do nezdravého balíčku přihodit nějaký ten pomeranč, mandarinku nebo pytlík oříšků a doufat, že se toho naše dítě všimne… Předvánoční "akce", tlačenice u pokladen, vánoční výzdoba nám připomíná, že onen den se již blíží, a že bychom měli začít nakupovat s předstihem. Čím více nás tlačí čas na koupi vánočního dárku, tím více vymýšlíme blbosti, abychom alespoň něco ostatním koupili a tak pomalu zapomínáme, o čem právě vánoce jsou.

Každý rok si říkám, jak to budu řešit dříve, abych nebyla ve stresu, ale skutek utek. Místo nákupu dárků se radši věnuji vánoční výzdobě a přemýšlením nad tím, co zase vyrobím. Jakmile začne opadávat listí, brzy se stmívat a být zima, přepadne mě "předvánoční tvoření"! Jako každý rok ani tento nesmí chybět adventní kalendář plný překvapení. Místo koupeného čokoládového kalendáře, kde se můžete jen těšit, jaký obrázek na čokoládě bude zítra, vyrábím každý rok vlastní. Jakmile se tedy udělá zima a začne být sychravé počasí, vyměním kolo za lepidlo.

Můj každodenní večer pak vypadá nějak takto: Přijdu domů, nasadím teplé ponožky a pyžamo. Předtím než se zavrtám do postele, připravím si věci na druhý den (to proto, abych si náhodou pozdě večer nevzpomněla, že zítra mi jeden jogurt na celý den stačit nebude), udělám si teplé kakao, zapálím vonnou svíčku, pustím písničky a zavrtám se do postele s mojí oblíbenou krabicí plnou věcí, které by se možná daly ještě na něco použít. Sbírám skoro každý "bordel". Přeci nemůžu vyhodit špunty od vína nebo toaletní ruličku, co kdyby se někdy náhodou hodili?

Takové tvořivé krabice mám doma asi tři. Navečer si je vezmu k posteli a začíná takový můj tvořivý koutek. Lepím, stříhám, kreslím, dokud nezjistím, že je 00:00 a měla bych jít opravdu spát, abych ráno v 5 hodin zase vstala. Určitě si každý dokáže představit, jak to u mě vypadá, nepořádek to já doma nemám, všechny věci mají své místo, ale kam se podíváte, tam je něco, co jsem si sama vytvořila. Bohužel se stane, jak člověk sedí v té posteli s Herkulesem, že se sem tam vyleje, takže postel je zalepená, jak kdyby tam někdo dělal něco (co, si snad každý dokáže představit.) Sem tam se válí odstřižky papírů, bavlnek, na nočním stolku leží šišky nebo kamínky.

I tento rok jsem se pustila do adventního kalendáře, a jelikož mám ráda přírodu, nesmí na něm chybět také nějaká ta větvička. V balíčkách jsou ukryty dekorace, domácí pomůcky a sem tam nějaká ta dobrota. Většina lidí by něco takového vyrobila spíše pro mladší sestřičku, nebo vnouče, já již třetím rokem ho vyrábím pro svého přítele. Je mi úplně jasné, že největší radost z něho budu mít stejně já a budu si říkat, jak se mi letos kalendář povedl, proč se ale o trochu toho potěšení nepodělit se svými blízkými, třeba se jim bude alespoň jedna z 24 věciček líbit.

Na vyrobeném kalendáři jsou balíčky a v nich jak jinak, než vyrobené překvapení. Třeba se alespoň něco z mých kreativních rukou bude líbit. Hlavní je, že to bylo vyrobené od srdce, s láskou a dala jsem do toho i kousek sebe.
Když jsem letos 30.11.2018 předala kalendář příteli, první věta byla, že jsem blázen. Druhá věta vyšla z obýváku "Celé dva měsíce nedělala nic jiného, než že seděla u sebe a pořad tam něco pižlala", byl to hlas mamky, pokud si právě představujete hlas krkavčí matky, tak to určitě není moje máma. Je to spíše takový vysmátý a nechápající hlásek. Samozřejmě, že nechyběla věta "Už si můžu rozbalit 1?". Poslední větou pak bylo, že jsem kalendář vylepšila a že je rok od roku lepší a hezčí. LEVEL UP, už na vás nečekají toaletní ruličky slepené snad tunou lepidla, ani velká čtvrtka s okýnky, do kterých se nevejde víc než žvýkačka!Letos jsem řekla, že kalendář dělám naposledy, tak jsem zvědavá, jak to bude příští rok, ale stejně si myslím, že to nedodržím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama